Všetky kategórie

Industry News

Domov> Správy & Blog > Industry News

Ako vypočítať objem vzduchu a filtračnú plochu vreckového filtra F9 so strednou účinnosťou?

Čas: 2023-07-06 Počet zobrazení: 11

Filtračný materiál použitý pre vreckový filter F9 so strednou účinnosťou je elektrostatický materiál. V porovnaní s tradičnými filtračnými materiálmi má lepší filtračný účinok, silnú priedušnosť, zabraňuje lietaniu prachu a môže ušetriť počet výmen filtra, znížiť prevádzkové náklady. Vďaka jedinečným konštrukčným vlastnostiam vreckového filtra je jeho objem vzduchu veľký. Ako vypočítať objem vzduchu a filtračnú plochu stredne účinného vreckového filtra?

Výpočtový vzorec pre filtračnú plochu vreckového filtra F9 so strednou účinnosťou je nasledujúci:

Objem vzduchu (m3/h) = šírka * výška * 2.5 m/s (rýchlosť vetra) * 3600 sekúnd (1 hodina)

Filtračná plocha vreckového filtra so strednou účinnosťou závisí od počtu filtračných vreciek a dĺžky filtračných vreciek, napríklad: 592 * 592 * 20 * 600-6P-F7, veľkosť vonkajšieho rámu je 592 * 592 * 20 mm, dĺžka 600 vreciek a účinnosť je F7. Šírka je vo všeobecnosti 670 mm a filtračná plocha je vypočítaná na 0.8 metrov štvorcových. Celková filtračná plocha 6 filtračných vreciek je 4.8 metrov štvorcových.

Výpočtový vzorec pre objem vzduchu stredne účinného vreckového filtra je nasledujúci:

Dĺžka * šírka * rýchlosť vetra * 60 = kubických metrov za minútu.

Menovitý objem vzduchu je potrebné vypočítať na základe rýchlosti vetra. Normálny systém centrálneho prívodu klimatizácie je nastavený na rýchlosť vetra 2.5 m/s, takže môžeme vypočítať objem vzduchu vreckového filtra so strednou účinnosťou.

Horúce kategórie